PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4956}

Życzenie śmierci

Death Wish
7,2 10 404
oceny
7,2 10 1 10404
7,0 6
ocen krytyków
Życzenie śmierci
powrót do forum filmu Życzenie śmierci

Seria Death Wish 

ocenił(a) film na 8

Jak narazie jeszcze nie oglądałem części pierwszej, bo nie mam możliwości - telewizja nie chcę powtórzyć, wydanie DVD z tego co wiem jest zgejone pod względem tłumaczenia i lektora, a na VHS nie wyszedł. Z Internetu ściągał nie będę, no chyba, że byłby TVrip to może i bym się jeszcze skusił. Pozostaje czekać ;).Co do pozostałych części to jest to specyficzna seria, o dużym podłożu brutalności. Teraz już należy do moich ulubionych i bardzo lubię wracać do poszczególnych części, ale jest jedna wada w każdym filmie. Otóż fabuła - ciągle jest dokładnie to samo, a to z kolejnymi częściami aż po prostu denerwuje. W każdej kolejnej części na samym początku wiąże się z kimś i ta osoba ginie, a Kersey poprzysięga zemstę. Nawet część druga, pierwszy sequel pod tym względem leży. Kurczę pole manewru było spore, można było odwrócić sytuację - brat jakiegoś zabitego przez Kersey'a bandyty chcę się zemścić, albo coś w podobnym guście, a nie w każdej części wałkować to samo. Szczęściem i tak świetnie się ogląda i sposób w jaki Paul eliminuje wrogów jest ciekawy. W ogóle te filmy się cholernie klimatyczne, ciekawe i specyficzne. Ostatnio mówi się coś o remake części pierwszej, lepiej żeby dali sobie spokój - Kersey odszedł wraz z w miarę dobrą częścią V i niech tak zostanie, tym bardziej, że nadal część pierwsza jest mało znana i dość ciężko dostępna w Polsce. Prócz jedynki serię oceniam tak:

Death Wish II - Jak na pierwszy sequel to cholernie wtórny, nie ma większych atrakcji, ale jest całkiem dobrze. 7/10

Death Wish 3 - Jak narazie najlepsza część, miejscami w klimacie poprzedniej, a miejscami wprowadza zupełnie nową konwencję, najlepsze sceny eliminowania wrogów za pomocą pułapek i finałowa sieczka jest niesamowita - 8/10.

Death Wish 4 - Chyba najsłabsza część, film nieprzeciętnie wtórny (bardziej niż dwójka), Bronson zmęczony rolą, w dodatku produkcja ostro przynudza, a wróg to jedna z największych pomyłek w kinie, jakiś mafiozo za dychę. 4/10

Death Wish V - Muszę powiedzieć, że bawiłem się dobrze, lepiej niż na czwórce i w sumie może nawet lepiej niż na dwójce, jakby nie głupia fabuła (kolejna zabita kobieta) i gangsterzy-idioci to jest dobrze. No może jeszcze parę głupich scen np. w kościele, ale to już szczegół. 6/10.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Jednak kupiłem to wydanie DVD, bo muszę ten film zobaczyć.

ocenił(a) film na 7
Goro_Gondo

Mam pytanie w której części to było: Spożywczak Bronson kupuje loda na boku czai się jakiś latynos.Bronson rzuca mu loda a ten dzięki
Inna scenka
Zastrzelił złodzieja potężną giwerą.Kumple złodzieją są poruszeni on tylko chcia coś ukraść
Zamontował pułapkę na złodzieja ja wchodził dostał w mordę deską i stracił zęby

ocenił(a) film na 8
giovanni50

To w Death Wish 3, najlepszej częśći :).

ocenił(a) film na 7
Goro_Gondo

Dziękuję

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Nie przesadzaj z tą trójką, że to najlepsza część jak była najbardziej naciągana.
Jedynka jest zdecydowanie najlepsza. Potem z każdą częścią było co raz gorzej.
Trójka była taka najbardziej na luzie.

1 > 2 > 3 > 4=5
Death wish 1 imdb 7,0 ocena moja 8/10
Death wish 2 imdb 6,0 ocena moja 7/10
Death wish 3 imdb 5,9 ocena moja 6/10
Death wish 4 imdb 5,3 ocena moja 5/10
Death wish 5 imdb 4,7 ocena moja 5/10

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli mówiąc, że jedynka jest najmniej znana.
Ja najszybciej widziałem jedynkę. Bodaj w 1986. DO 1990 roku widziałem już 4 części, a jakoś nie wypożyczałem ich tylko przypadkiem trafiałem na bazarach, gdzie co weekend wymieniałem 5 kaset.
Przez ostatnie 30 lat najczęściej trafiało się na pierwszą część i był najłatwiejszy do niej dostęp -
bazary z wymianami kaset Vhs, wypożyczalnie Vhs, Telewizja, Dvd i dvd-ripy, Blu-ray i Blu-ray ripy.
Właściwie od ręki. Najtrudniej jest dostać 2 część bez cenzury, gdzie zamiast 88 minut mamy 95 minut i
dużo bardziej brutalny gwałt i sceny przemocy. Ja dwójkę cenię wyżej od trójki, bo jednak bardziej przypominała najlepszą pierwszą część, podchodziła bardziej do tematu na poważnie i były najbardziej odważne sceny w 2 części (tu trzeba widzieć wersje nieocenzurowaną 95min)

użytkownik usunięty
giovanni50

E tam giwerą panie. Wildey Magnum się nazywa ta bron. Piekne cacko.

ocenił(a) film na 7

Dziękuję dobry człowieku za poszerzenie mojej wiedzy

użytkownik usunięty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones