PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36545}

Życzenie śmierci 3

Death Wish 3
6,3 4 573
oceny
6,3 10 1 4573
Życzenie śmierci 3
powrót do forum filmu Życzenie śmierci 3

Bardzo zgrabne kino akcji, trzymające poziom klasyków z lat 80tych. Obejrzałem ten film po raz kolejny i znów dostałem kolejną porcję niezłej rozrywki. Postać Kersey'a to sztandarowa rola Bronsona, który zagrał po prostu wybitnie. Co prawda w części IV już mu się nie choć za bardzo, ale w ogóle IV to jedyna pomyłka więc nie mam mu za złe. Właściwie od samego początku zaczyna się akcja, jest dynamicznie, krwawo, brutalnie. Fajne są sceny na posterunku, gdzie przetrzymywany Kersey stale się z kimś bije. Podobało mi się też zakładanie pułapek u staruszków - choćby tej z gwoździami, czy deską. Tym razem pojawiają się elementy humorystyczne, moim zdaniem nawet trafione. Zmieniono trochę konwencję - początek jest w klimacie poprzednich Death Wish (nieco), a druga połowa to wulkan emocji i akcji. Może pomysł był ryzykowny, ale był strzałem w 10tkę, a teraz po tylu latach jeszcze doszedł wspaniały klimat.. Bardzo podobało mi się budowanie atmosfery - najpierw jakieś zwady, potem przemierzanie ulic i eliminacja degeneratów, gonitwy i wybuchowy finał. Oczywiście jest nieco naiwności i końcowa strzelanina nieco naciągana, ale co tam - miłe dla oka i fajnie się ogląda. Degeneraci wypadli bardzo wiarygodnie i śmiem twierdzić, że za kilka lat niestety tak będzie jak pokazano na filmie...9/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones