PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36545}

Życzenie śmierci 3

Death Wish 3
6,3 4 555
ocen
6,3 10 1 4555
Życzenie śmierci 3
powrót do forum filmu Życzenie śmierci 3

Obejrzałem przed chwilą. Film jest jeszcze fajniejszy niż Rambo, filmy z Chuckiem Norrisem, ba
nawet Naga Broń. Bronson biega z CKM'em w biały dzień, środkiem ulicy i i jak zboże kosi zbirów
którzy podbiegają mu pod linię ognia (naliczyłem chyba ponad setkę trupów), staruszkowie i kury
domowe trzymają w szafach remingtony i wyrzutnie rakiet, a istnienie policji ogranicza się tylko do
spisywania zeznań od czasu do czasu. Ostatnie 20 minut filmu to już całkowity Wietnam w wersji
wielkomiejskiej ;) Nie wierzę, że reżyser chciał z tego filmu zrobić kryminał ani nawet poważne
kino akcji ;) Gdyby tak go traktować dałbym 1/10, ale dam 4/10 za aspekt komediowy ;)

ocenił(a) film na 9
Asura_Nirvana

Takie filmy to kult i symbolizują najlepszy okres kina, jakimi niewątpliwie są lata 80. Jak dla mnie niesamowity film i prawdziwa klasyka.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Zgadza się .Absolutny klasyk i złote czasy kina akcji ! A jakie cześci są jeszcze dobre twoim zdaniem ? Ja lubie bardzo 4 cześć ,fajny gansterski klimat oraz ciekawa fabuła .

bradock

ohh tak , zajebisty film i ten klimat lat 80-tych czuć wszedzie, ostatnio był na TVN, dobrze ze go dali o 23:00 ;) ten klimat!!!

ocenił(a) film na 9
bradock

Części I i II jak narazie nie widziałem (a bardzo chcę) - no trójka jest rewelacyjna, piątka też może być, ale czwórka niestety jak dla mnie porażka - wszędobylska nuda, scenariusz wtóry jak cholera i Bronson coś na odp ierdol gra.

ocenił(a) film na 10
Goro_Gondo

dla mnie I i IV najgorsze - facet zabija zabija zabija... a widz ziewa. Dwójka i trójka dają sporą rozrywkę, a piątki nie widziałem.

ocenił(a) film na 9
Bruce_Lee

Jedynka świetna też była. A V na pewno lepsza jak IV, ale to tylko moje zdanie.

ocenił(a) film na 6
bradock

Wiadomo, że 1 i 2 są najlepsze. Najbardziej surowe i realistyczne. Bardzo brutalne.
Sam nie wiem czy jedynka z 1974 czy dwójka z 1982 była bardziej brutalna.
Jedynka ma jedną wersję 93 minutową. Druga część ma dwie wersje więc trzeba mieć to na uwadze.
W dwójce scena gwałtu nieocenzurowana jest mocna -wersja 95minut, pocięta film tylko 88minut.
Jeśli chodzi o filmy to prawie zawsze oryginał (1 część) jest najlepsza.

ocenił(a) film na 8
returner

Rozumiem .Dzięki za te info .Mi się bardziej dwójka podobała ,klimat lat 80 już się zbliżał :)

ocenił(a) film na 6
Goro_Gondo

W trójce ewidentnie reżyser eksperymentował.
Jak kolega "Asura_Nirvana" zauważył film był bardziej parodią cyklu jakby
reżyser bawił się z widzem i puszczał oko. 1 i 2 były bardziej na serio.
Trójka Życzenie śmierci to nie jest dobry przykład filmu na podawanie kultowych dzieł dekady lat 80',
bo była sama masa filmów wyżej cenionych i lepiej zrobionych.
I proszę nie mówić, że okres lat 80' to najlepszy okres kina.
Najlepszy okres to 1950-1990 bez cienia wątpliwości.
To wtedy kunszt pokazali Bergman, Fellini, Kurosawa, Tarkowski, Kubrick i wielu innych wybitnych reżyserów.
To wtedy pojawiły się najlepsze filmy z Brando, Newmanem, Hopkinsem, Hoffmanem, Nicholsonem, De Niro i
innymi świetnymi aktorami. Ograniczać się tylko dla lat 80' byłoby bardzo zgubne.
Lata 30 i 40' też mają mnóstwo świetnych filmów. Przez ostatnie 25 lat też wyszło sporo dobrego kina.
Może począwszy od lat 90' filmy są mniej oryginalne i mniej klimatyczne,
ale bardziej stawiają na realizm i mamy wiele doskonałych dramatów w latach 90' i w XXI wieku.

Zresztą widać po ocenach co najbardziej przypadło widzom do gustu
Death wish 1974 imdb 7,0
Death wish 1982 imdb 6,0
Death wish 1985 imdb 5,9
Death wish 1987 imdb 5,3

Dwójka by miała pewnie wyższą ocenę, gdy nie ta brutalna scena gwałtu.
Trójka znów była najmniej poważna z całego cyklu :)

ocenił(a) film na 8
returner

Dla mnie najlepszy okres w kinie rozrywkowym to głównie lata 70-80-90 ,wtedy powstawały najlepsze filmy : klimatyczne ,zabawne ,oryginalne ,ciekawe ,ładnie nakręcone ( Bez rwanego montażu i zasranych efektów CGI ) z charakterem (Często była R -ka ) itd W sumie można jeszcze doliczyć udane lata 60 za świetne filmy wojenne ,westerny i początek ,,Bondomani ,, :D I nawet nie muszę ci mówić o jakie filmy mi chodzi bo doskonale wiesz :) Ale gdybyśmy mieli jedną epokę najlepszą wyodrębnić w kinie to z pewnością lata 80 -dała nam mnóstwo świetnych rozrywkowych filmów ,moje ulubione to ,,Człowiek z blizną ,, i ,,Milczenie owiec ,,

ocenił(a) film na 6
bradock

Milczenie owiec to lata 90' i to dramat, a nie kino rozrywkowe.

Można się kłócić w nieskończoność, jaki okres dla filmów był najlepszy,
bo w latach 50', 60' i 70' powstało bardzo dużo cenionego kina.
W latach 80' też, ale było tego mniej, bo wiele reżyserów przestawiało się na lekkie kino z klimatem.
Każda dekada miała bardzo dużo dobrego kina.
I każdy gatunek miał swoje apogeum np:
Westerny lata 60'
Kino ambitne i artystyczne lata 70'. A także lata 50' i 60'
Komedie lata 30', 70' i ewentualnie jeszcze 80'
Dramaty lata 90' i XXI wiek
Kino akcji lata 80'
Fantasy lata 80'
Science-Fiction lata 80'
Komiksowe XXI wiek

Ja stawiam, że najwięcej z filmów z tej najwyższej półki miały lata 70'
A dla seriali znów to XXI wiek jest najlepszy. Wcześniej powstawało mało ambitnych seriali.

ocenił(a) film na 8
returner

Wiadomo że w każdej epoce filmowej zdarzały się filmy wybitne ,bardzo dobre ,dobre ,przeciętne i gnioty itd Ale chyba lata 70 -80-90 dały nam najwięcej klasyków kina , po prostu te filmu były znakomite z kilku powodów : znaczącego rozwoju technologicznego oraz obalenia cenzury (Kodeks Haysa ) .Trudno mi sobie wyobrazić żeby w latach 40-50 powstały takie filmy jak np ,,Coś ,, ,,Predator ,, czy ,,Nagi instynkt ,,

ocenił(a) film na 1
Asura_Nirvana

Ile kasy mógł dostać Bronson, że zgodził się zagrać w takim g!@#$%?

600795621

Ja to bym za darmo zagrał żeby postrzelać sobie do takich śmieci :D

ocenił(a) film na 8
Asura_Nirvana

Magnum widley to było coś

Asura_Nirvana

piekna eskalacja przemocy, im dalej tym lepiej :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones